Daha Önce Bilen Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Çökebilir!

10x Research’ten Markus Thielen Markus, zayıf piyasa yapısı nedeniyle Bitcoin fiyatında düzeltme beklendiğini söyledi. Hatta bir gösterge olarak BTC fiyatının 30.000 dolara kadar düşeceğini tahmin ediyor. CryptoQuant CEO’su Ku Young Ju ise yeni Bitcoin balinalarının ve spot ETF alıcılarının artık su altında olduğunu belirtti.

Bitcoin çöküşe doğru mu gidiyor?

Daha önceki tahminlerinde başarılı olan Markus Thielen, son dalgalanmanın ardından tahminlerini paylaştı. Analist, zayıf piyasa yapısı nedeniyle Bitcoin fiyatında düzeltme bekliyor. Thielen, ilk olarak 52.000-55.000 aralığında bir Bitcoin düşüşü öngörüyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere BTC fiyatı, Fed oranı endişeleri nedeniyle 56.552 dolara kadar düştü. Analist, BTC fiyatının 30.000 dolara kadar düşeceğini gösteren bir metriğe de dikkat çekiyor.

Analist, müşterilerinin 68.300’de long pozisyonları kapattığını açıklıyor. Hatta bazılarının BTC fiyatında short pozisyona düştüğünü belirtiyor. Thielen, “Ciddi bir Bitcoin düzeltmesi bekliyorduk. Bitcoin boğa piyasasının ivme kaybettiğine dair tüm işaretler oradaydı. Şimdi herkes düşüşün ne kadar dik olacağını soruyor,” diye ekliyor.

Gösterge, BTC için 30.000 dolara kadar bir düşüş öngörüyor

Bitcoin piyasasındaki mevcut durum oldukça ilgi çekici. Zira BTC fiyatı şu anda spot Bitcoin ETF alıcılarının ortalama satın alma fiyatı civarında seyrediyor. Kripto para yaklaşık 57.000 ila 58.000 dolar arasında gidip geliyor. Ortalama BTC ETF alıcısı şu anda su altında. Ayrıca, kurumsal yatırımcılar BTC ETF’lerine daha fazla sermaye ayırmayı haklı çıkarmak için mücadele ediyor.

Acil bir katalizör olmadan, BlackRock’ın BTC ETF’sine liderlik etmesine rağmen, portföy yöneticileri BTC ETF risk limitleri hakkında sorgulanıyor. Çünkü yatırımcılar hafif bir kayıpta. Spot Bitcoin ETF’si Çarşamba günü 550 milyon dolarlık en kötü satışı gördü. Ayrıca, çıkışlar her gün devam ediyor. Markus Thielen, çok daha düşük bir BTC fiyatını öngören bir göstergenin altını çiziyor. Gösterge, 30.000 dolara kadar bir düşüş öngörüyor.

Peter Brandt’ın düşüş tahmini 40 bin dolar!

Bu arada, deneyimli trader Peter Brandt da daha fazla düşüş öngörüyor. Ancak,Markus Thielen’in işaret ettiği seviye Brandt’ın BTC fiyat tahmininde öngördüğünden daha düşük. Brandt, Bitcoin’in 40 dolar seviyesine kadar düşme riski taşıdığını söyledi.

Bitcoin balinalarının ve spot ETF alıcıları su altında!

CryptoQuant CEO’su Ku Young Ju, yeni BTC balinalarının ve spot ETF alıcılarının artık su altında olduğunu söyledi. Ku Young Ju, 51.000 dolar seviyesine yakın bir maksimum acı öngörüyor. Ancak TradFi balinalarını yenmek için nadir bir şans olduğundan düşüşü satın almayı öneriyor.

BTC fiyatı son 24 saat içinde %1, artış gösterdi. Lider kripto para şu anda 58.740 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 56.592 ve 59.389 dolar. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saat içinde %9 düşüş gördü. Bu da traderlar arasındaki ilginin azaldığını gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir